Paddock Paradise

Na jesieni rozpoczęliśmy budowę paddock paradise w naszej stajni.

Jest to długi korytarz szerokości 4-5 metrów otaczający pastwiska. W okresie zimowym konie mają do dyspozycji wyłącznie korytarz, w którym zawieszone są siatki na siano. Wędrują w nim robiąc przerwy jedynie na drzemkę, zabawę (w tym celu mają specjalnie wyznaczony “play ground”, okrąg w którym jest miejsce na leżenie oraz grzebanie nogą w piasku), czochranie (o solidny słup z “drapaczką”), picie i jedzenie. Od wiosny udostępniamy im korytarz oraz jedno z pastwisk, które użytkujemy rotacyjnie. Można by sądzić, że trawa to wszystko czego potrzebują konie latem do szczęścia. Byliśmy zaskoczeni, gdy okazało się że nie spędzają na niej większości czasu. Głównie spacerują wracając na łąkę na godzinę lub dwie. Widać, że każdy ma tu coś do roboty. Wspaniale jest patrzeć na takie zajęte konie! Chodzą, kłusują, często galopują po długich prostych. Następnie wracają na trawę w parach lub pojedynczo.

Jesienią i wiosną zasadziliśmy drzewa szybko rosnących gatunków (głównie wierzby, lipy oraz parę dębów, świerków i akacji) w koło padoku oraz w wyznaczonych miejscach. Będą dawały cień oraz osłonę od wiatru. Nasz paddock paradise ma już dość zróżnicowane ukształtowanie terenu – są miejsca wilgotne, suche, na górce lub w dołku. W przyszłości planujemy urozmaicić nawierzchnię miejscowo wysypując korytarz kamieniami różnej wielkości.
Regularnie też “bałaganimy” w korytarzu żeby koniom nie było zbyt nudno 🙂 Z pewnością będziemy ten proceder kontynuować. Można tam już znaleźć rozrzucone gałęzie, konary, kawałek pnia, czy kamienie. W najbliższym czasie planujemy budowę wiaty która ochroni konie przed słońcem oraz deszczem i wiatrem.

We sell to most European countries, contact us by email: pieceofhay@gmail.com, if we do not yet support sales to your country. Have a happy shopping! :) Zamknij