Przejdź do treści
Strona główna » Blog » KORZYŚCI Z SIATEK NA SIANO

KORZYŚCI Z SIATEK NA SIANO

Byadmin13 marca, 2021

Korzyści dla konia z używania siatki na siano Powolne, spokojne żucie oraz spożywanie często, małych porcji siana to podstawowa zasada w żywieniu koni. Podawanie siana w siatkach o odpowiednio małych oczkach wspomaga trawienie, zmniejsza ilość paszy jaką koń może spożyć w krótkim czasie Spokojne życie uwalnia endorfiny – to oznacza prawidłowe trawienie i zdrowsze, szczęśliwsze zwierzęta! Łagodzi nudę i stres, które prowadzą do owrzodzeń i kolki. Zapobiega też gryzieniu elementów boksu, tkaniu czy łykawości. Zapobiega chorobom układ oddechowego. Pomaga utrzymać odpowiednią masę ciała oraz zapewnia naszemu koniowi zajęcie na długie godziny spędzone w boksie czy na padoku. Ciągły dostęp do paszy to także mniej agresywnych zachowań w stadzie koni. Powolne pobieranie siana reguluje poziom insuliny dla koni z zespołem metabolicznym Konie otyłe mają dzięki temu szansę na zrzucenie zbędnych kilogramów. 

KORZYŚCI DLA WŁAŚCICIELA UŻYWAJĄCEGO SIATKI NA SIANO:

Nigdy więcej zmarnowanego, wdeptanego w ściółkę siana = zaoszczędzone pieniądze! Karmiąc z siatki można oszczędzić do 50% kosztów siana Siatkę wystarczy napełnić raz na dobę! To niesamowite udogodnienie dla  posiadaczy wielu koni lub stajni pensjonatowych. Nigdy więcej pośpiechu lub wstawania o świcie by nakarmić głodne, głośnio upominające się o paszę zwierzęta. Karmienie jest szybkie i łatwe. Zwłaszcza z Naszymi ładowanymi od góry siatkami! Zwierzęta są spokojniejsze w czasie karmienia gdyż nie są głodne. Moczenie siana w siatkach to łatwizna!

Website | + posts

Autorka jest jeźdźcem i instruktorem. Od kilkunastu lat uczy ludzi jak zrozumieć konie (i konie- jak rozumieć ludzi) Interesują ją różne style jazdy, doświadczenie czerpie głównie z klasycznego ujeżdżenia oraz natural horsemanship łącząc pracę z ziemi z klasyczną gimnastyką jedzeniową. Wciąż poszukuje nowej wiedzy i technik pracy z końmi aby najlepiej rozwijać ich możliwości fizyczne. 
Studiowała w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na wydziale Nauk o Zwierzętach. Wtedy głębiej zainteresowała się biomechaniką i psychologią treningu koni. Następnie zdobywała wiedzę podczas szkoleń z takimi trenerami jak Gerd Haushmann, Kyra Kyrklund, Manolo Mendez, Wojciech Mickunas, Monika Damec, Małgorzata Hansen... Jednak, jej najlepszymi nauczycielami były i są konie. Uwielbia obserwować je w naturze. 

Prowadzi konsultacje jeździeckie w Warszawie i okolicach. 

"Nigdy nie jest za późno na zmianę. Doświadczenie i czas nic nie znaczą. Moment, w którym zaczynasz patrzeć we właściwa stronę, trwa kilka sekund" 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro