Byadmin13 marca, 2021
Korzyści dla konia z używania siatki na siano Powolne, spokojne żucie oraz spożywanie często, małych porcji siana to podstawowa zasada w żywieniu koni. Podawanie siana w siatkach o odpowiednio małych oczkach wspomaga trawienie, zmniejsza ilość paszy jaką koń może spożyć w krótkim czasie Spokojne życie uwalnia endorfiny – to oznacza prawidłowe trawienie i zdrowsze, szczęśliwsze zwierzęta! Łagodzi nudę i stres, które prowadzą do owrzodzeń i kolki. Zapobiega też gryzieniu elementów boksu, tkaniu czy łykawości. Zapobiega chorobom układ oddechowego. Pomaga utrzymać odpowiednią masę ciała oraz zapewnia naszemu koniowi zajęcie na długie godziny spędzone w boksie czy na padoku. Ciągły dostęp do paszy to także mniej agresywnych zachowań w stadzie koni. Powolne pobieranie siana reguluje poziom insuliny dla koni z zespołem metabolicznym Konie otyłe mają dzięki temu szansę na zrzucenie zbędnych kilogramów.
KORZYŚCI DLA WŁAŚCICIELA UŻYWAJĄCEGO SIATKI NA SIANO:
Nigdy więcej zmarnowanego, wdeptanego w ściółkę siana = zaoszczędzone pieniądze! Karmiąc z siatki można oszczędzić do 50% kosztów siana Siatkę wystarczy napełnić raz na dobę! To niesamowite udogodnienie dla posiadaczy wielu koni lub stajni pensjonatowych. Nigdy więcej pośpiechu lub wstawania o świcie by nakarmić głodne, głośnio upominające się o paszę zwierzęta. Karmienie jest szybkie i łatwe. Zwłaszcza z Naszymi ładowanymi od góry siatkami! Zwierzęta są spokojniejsze w czasie karmienia gdyż nie są głodne. Moczenie siana w siatkach to łatwizna!
Autorka jest doświadczonym jeźdźcem i instruktorem, specjalizującym się w zrozumieniu koni oraz ich potrzeb. Od kilkunastu lat łączy klasyczne ujeżdżenie z natural horsemanship, integrując pracę z ziemi z klasyczną gimnastyką jeździecką. Stale poszukuje nowych technik i wiedzy, by rozwijać fizyczne możliwości koni.
Studiowała na Wydziale Nauk o Zwierzętach w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie zgłębiła biomechanikę i psychologię treningu koni. Uczyła się od wielu renomowanych trenerów, ale jej największymi nauczycielami są same konie. Pasjonuje się ich obserwacją w naturze i ma dwa własne konie, które są jej codziennymi towarzyszami pracy.
Prowadzi konsultacje jeździeckie w Warszawie i okolicach.
"Nigdy nie jest za późno na zmianę. Doświadczenie i czas nie mają znaczenia. Chwila, w której zaczynasz patrzeć we właściwą stronę, trwa kilka sekund."