/ / / Torba na siano

Torba na siano

Torba na siano jest super rozwiązaniem w boksie i na padoku a także podczas transportu zwierząt. Pomaga uniknąć problemów zdrowotnych i pozwala na jedzenie w naturalnej pozycji.

Torba na siano to  podstawowe wyposażenie w każdej stajni ponieważ konie z natury potrzebują stałego dostępu do paszy objętościowej.

Trudno sprostać tym wymaganiom podając siano luzem na ziemi. Dodatkowo taki system wiąże się z dużymi stratami paszy. Gdy nasz koń stoi w boksie i siano jest podane luzem bądź w paśniku to jest w stanie zjeść je szybciej. Torba na siano wydłuża czas jedzenia oraz zwiększają wytwarzanie śliny która neutralizuje ph w żołądku niwelując dzięki temu ryzyko powstawania wrzodów. Ciągły dostęp do paszy zmniejsza ryzyko dostania kolki. Torby na siano możemy podzielić ze względu na rozmiar oczek. Im mniejsze oczka tym dłużej koń będzie przeżuwał pokarm. Torby na siano możemy zamontować zarówno w boksie jak i na pastwisku gdzie zmniejszają straty- mniej siana jest rozdeptywanego oraz zanieczyszczanego i wyrzucanego. Jest to też bardzo dobre rozwiązanie podczas transportu zwierząt przyczepą. Torby na siano dla koni pomagają również w utrzymaniu porządku w stajni oraz pozwalają podawać namoczone siano koniom, które zmagają się z alergią lub innymi chorobami. W sklepie Piece of Hay znajdziesz szeroki wybór rozmiarów oraz kolorów siatek na siano dla koni.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

 • Torba na siano – „JASIEK”

  49,5062,70

  Nasz „Jasiek” jest dostępny w dwóch wielkościach:

  60cm x 40cm x 30cm

  lub 80 x 50 x 30cm

  Torba na siano na siano wykonana z bardzo mocnej tkaniny poliestrowej o grubości 1680D. Do użytku w stajni i na padoku.

  Torba na siano mieści 1 lub 1,5 średniej kostki siana. Ma duży zapinany na mocny rzep otwór z boku, dzięki któremu z łatwością można włożyć siano do środka.

  Wierzch wykonany jest z bardzo mocnej siatki polipropylenowej, bezwęzłowej o grubości 5 mm (worki z oczkiem 4 lub 8cm ) lub dwóch warstw cieńszej siatki (worki z oczkiem 2,5cm).

 • Torba na siano – prostokątna

  47,9660,50

  Torba na siano – 120cm szerokości na 100 wysokości.

  Z usztywnieniem u góry i zapięciem na rzep

  Siatka grubości 5mm. Oczko 4cm lub 8cm.

  Pojemność – około 1,5 kostki siana

  Tkanina wodoodporna 1680D

 • Promocja!

  Worek na siano z wzorzystym dnem

  27,5029,70

  Limitowana edycja worków na siano z dnem z siatki.
  Worek wielkości 70cm. Dno 50x50cm
  Wielkosc oczka 4cm
  Wykonany z linki grubości 5 lub 4mm

  Idealny do zzabrania na zawody, zawieszenia w boksie lub w przyczepie podczas transportu