/ / / Siatka na bele siana

Siatka na bele siana

Siatka na bele siana jest super rozwiązaniem na padoku. Pomaga uniknąć problemów zdrowotnych i pozwala na jedzenie w naturalnej pozycji.

Siatka na bele siana to podstawowe wyposażenie w każdej stajni ponieważ konie z natury potrzebują stałego dostępu do paszy objętościowej. Trudno sprostać tym wymaganiom podając siano luzem na ziemi. Dodatkowo taki system wiąże się z dużymi stratami paszy. Gdy nasz koń stoi na padoku gdzie siano jest podane luzem bądź w paśniku to jest w stanie zjeść je szybciej. Siatki na bele siana wydłużają czas jedzenia oraz zwiększają wytwarzanie śliny która neutralizuje ph w żołądku niwelując dzięki temu ryzyko powstawania wrzodów. Ciągły dostęp do paszy zmniejsza ryzyko dostania kolki. Siatki na bele siana możemy podzielić ze względu na rozmiar oczek. Im mniejsze oczka tym dłużej koń będzie przeżuwał pokarm. Siatki na bele siana ustawiane na pastwisku zmniejszają straty- mniej siana jest rozdeptywanego oraz zanieczyszczanego i wyrzucanego.

W sklepie Piece of Hay znajdziesz szeroki wybór rozmiarów oraz kolorów siatek na siano dla koni.

Wyświetlanie jednego wyniku

  • siatka na balot siana

    Siatka na balot siana

    44,88109,78

    Siatki na baloty wykonujemy z przędzy 5 mm, najgrubszej z dostępnych na rynku.

    Tkanina jest bezwęzłowa i bezpieczna dla zębów konia. Oferujemy siatki na bele siana w wersji z oczkiem wielkości 4 i 8 cm. Oczko 4cm jest optymalne dla większości koni– ogranicza marnowanie siana jednocześnie dając gwarancję że koń zje odpowiednią ilość paszy objętościowej.