siatki na siano Piece of Hay- Stajnia Łubianka Team

Zanim do klientów trafiły pierwsze  siatki na siano Piece of Hay  powstała Stajnia Łubianka. Był to początek 2013 roku.
Pierwsze konie przyjechały do Nas z końcem kwietnia- Achilles i Corleone. W lipcu dołączył Pegaz i zaczęła się zabawa 🙂 bo nic nie jest takie samo gdy już konie są “w domu”.  Cała trójka wymaga zaopiekowania się nimi własnymi rękami i własną pracą.

Staraliśmy się by było im jak najlepiej, jak najzdrowiej i jak najbardziej naturalnie. Zaczęliśmy szukać rozwiązań, które tę pracę usprawnią, ale też obniżą koszty utrzymania.
Okazało się że karmienie sianem z ziemi to ogromne marnotrawstwo!
Tylko część siana jest zjadana a pozostała zostaje wdeptana w ściółkę lub ziemię.

 

“Stajnia Łubianka mieści się na stosunkowo niewielkim kawałku ziemi. Musieliśmy wykazać się dużą kreatywnością w tworzeniu komfortowych warunków dla utrzymania koni w zdrowiu.
Wiedzieliśmy, że kluczem do szczęścia jest slowfeeding i mój wymarzony Paddock Paradise.
Chciałam na tej niewielkiej przestrzeni wygospodarować dla koni środowisko jak najbardziej zbliżone do nauralnego.
Nie chciałam by spędzały swój czas w prostokątnych zagródkach i w boksach.
Stworzyliśmy więc długi, szeroki na 4-5 metrów korytarz w okół naszej ziemi a w nim stanowiska wyposażone w siatki na siano, przy których konie mogły paść się przechodząc od jednego paśnika do drugiego oddalonego o kilkadziesiąt metrów. To prowokowało je do ciągłego ruchu i zapewniło zajęcie na długie godziny spędzone na wybiegu.
Powolne pasienie nie tylko poprawiło zdrowie koni i ich samopoczucie, ale także pomogło obniżyć zużycie siana. Na własnej skórze odczułam też zmniejszenie nakładów pracy gdyż siatki na siano napełniałam odtąd raz dziennie.  Jedynym problemem było to, że nie mogłam znaleźć siatek na siano, które faktycznie spowolniłyby koniom jedzenie, ale też wytrzymałyby codzienne eksploatowanie dłużej niż przez parę miesięcy. To co oszczędzałam na sianie musiałam wydać na nowe siatki.
Zaczęłam szukać rozwiązania i tak narodziła się marka Piece of Hay!”
Kasia Ozdowska- właścicielka

Siatki na siano wykonane własnoręcznie okazały się wybawieniem. A kto nie lubi ułatwiać sobie pracy?

Szybko na padokach zawisły worki z dnem materiałowym własnej produkcji a w boksach pojawiły się siatki na siano z ramką. Codzienne obowiązki szły szybciej, koszty malały.

“Postanowiłam podzielić się doświadczeniem i zacząć sprzedawać produkty, które uproszczą codzienną opiekę nad  zwierzętami, będą trwałe i bezpieczne.
Z końcem 2015 roku “poszły w Polskę” pierwsze siatki na siano. Okazało się ze inni właściciele mają na co dzień takie same problemy jak my, ale często różne potrzeby
.”

Nasi klienci to także kopalnia pomysłów i zaraz zaczęły pojawiać się nowe wielkości i kształty siatek (poducha na siano oraz siatka na balot)

Odbiorcy szybko polubili siatki na siano. Docenili je za wytrzymałość i za to że skutecznie ograniczają ilość siana którą konie, daniele, kozy czy inne zwierzęta gospodarskie skonsumują w dłuższym czasie. Powolne pasienie się to dla nich najbardziej naturalny i najzdrowszy sposób pobierania paszy.

“Dużo czasu poświęcam na szukanie materiałów które charakteryzują się odpowiednią wytrzymałością. W przypadku siatek na siano wytrzymałość to także bezpieczeństwo użytkowania”

Korzystanie z siatki na siano pozwoliło zaoszczędzić do 40% siana, które dotąd marnowało się wymieszane ze ściółką.

Wraz z nowymi zamówieniami zaczęliśmy dodawać nowe opcje, wielkości i kształty. Także różnorodny wybór rozmiaru oczek między 4 lub 8 cm lub nasz autorski model siatki na siano dla szczególnych łakomczuchów- siatka podwójna z oczkiem 2,5cm.

Siatki są dostępne w wielu rozmiarach i kształtach (Siatki na siano Piece of Hay mieszczą standardowej wielkości kostki siana oraz  baloty w rożnych wielkościach) . Dzięki temu każdy może znaleźć tę, która będzie idealnie pasowała do jego wymagań.

Stajnia Łubianka i Piece of Hay to nie tylko biznes. To codzienność i sposób na życie. Produkty Piece of Hay są tworzone z miłością.

“Dobro moich koni jest tym, co naprawdę motywuje mnie każdego dnia do robienia tego, co robię: chodzi o to, aby miały lepsze życie, były zdrowe i  szczęśliwe”

Home